Největší zabiják konverzního poměru


Hledal jsem dárky na Vánoce a úplně mě zarazilo, jak jsou firmy ochotné investovat do PPC nebo optimalizace určitých kategorií, přitom mají v nabídce jen pár produktů. Hledám svetr, kliknu na PPC a dostanu se do eshopu, a najednou vidím v nabídce jen 3 svetry. Šance, že se mi jeden z nich bude líbit, je hodně malá. Přitom eshop utratil za moji návštěvu nejméně 6 Kč, spíš víc. Dost mě to zarazilo, tak si projedu odkazový profil eshopu a dokonce jsem našel některé odkazy vedoucí přímo na kategorii pánských svetrů. Nebylo pochyb, že šlo o placené odkazy. Nevím, jestli si to dělá majitel eshopu svépomoci, nebo má agenturu na linkbuilding, ale tohle řešení je vyhazování peněz z okna. Optimalizovat kategorii, kde skoro nic není, a ještě utrácet za PPC, je známka absolutní neprofesionality.

Chtěl jsem nakoupit, potřeboval jsem svetr, a jestli by bylo tlačítko koupit velké nebo malé, jestli by byl eshop přehledný nebo ne, by mě v nákupu asi neodradilo. Malá nabídka byla v tu chvíli největším zabijákem konverzního poměru. Trošku mi přijde, že lidé hodně čtou a málo přemýšlí. Velký výběr je základ u eshopu s oblečením.

1 komentář “Největší zabiják konverzního poměru

  1. Kamil Staš on

    Já jsem zrovna nedávno měl možnost vidět trošku z prácí dvou reklamních agentur a říkám si. Nechtěl by jsem být v situaci obchodníka, či řemeslníka, který o internetu moc neví a kupuje si služby od agentur. Chápu že i agentury to mají těžké. Ale vidět něco na to nemáme rozpočet, to nám klient nepovolí. My mu děláme jen to. K tomu memáme přístup. A tak máme na internetu zajímavé anomálie.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *